06.12.2018 16:10 0 PM

Święty Mikołaj był w kilku miejscach naraz, między innymi u dzieci w szpitalu

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Zamiast reniferów konie, a w miejsce płóz – koła. Na ulicach gminy Luzino można dziś było zobaczyć Świętego Mikołaja i jego pomocnika Elfa. Pojawił się on również w w wejherowskim szpitalu na oddziale pediatrii.

W czwartek (6 grudnia) oddział dziecięcy w wejherowskim szpitalu odwiedził Święty Mikołaj wraz z dziećmi. Była to druga część akcji „Dzieci życzą dzieciom…”, w której najmłodsi przygotowali świąteczne kartki dla swoich rówieśników spędzających ten czas w szpitalu. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się tutaj.

Mikołajkowa akcja „Dzieci życzą dzieciom…” powstała z myślą o pacjentach przebywających w wejherowskim szpitalu na oddziale dziecięcym oraz  pensjonariuszach Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo – mówią organizatorzy.

W salce parafialnej pw. Chrystusa Króla odbył się pierwszy etap wydarzenia – malowanie. Kartki i życzenia stworzone zostały przez dzieci. Teraz Święty Mikołaj, jego pomocnicy i dzieci wręczyli kartki najmłodszym, który ten czas spędzają w szpitalu.

Wręczaniu kartek towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd, integracja i oczywiście brodaty Mikołaj. Uśmiech nie schodził z twarzy obdarowujących i obdarowanych. Zadowoleni byli również rodzice.

Dzisiaj jest taki szczególny dzień i każdy zasługuje na to, żeby nie być sam i przebywać w radosnej atmosferze – powiedział Elf.

Tymczasem w gminie Luzino można było spotkać Świętego Mikołaja w bryczce. Podróżował ze swoim pomocnikiem, Elfem, i rozdawał upominki. Więcej zdjęć z tej akcji znajduje się tutaj.

Dzisiaj moim zadaniem jest dotrzeć do wszystkich grzecznych dzieci – powiedział Święty Mikołaj.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24