27.12.2018 08:05 15 PM

Gdzie spędzić sylwestrową noc?

Źródło: pixabay.com

Sylwester pod chmurką, na sali balowej czy w domu z grupą znajomych? To już najwyższy czas żeby zaplanować ten ważny dzień w roku. Podczas miejskich obchodów uczestników przyciągają fajerwerki i muzyka. Można również korzystać z płatnych atrakcji, biorąc udział w komercyjnych imprezach. Sprawdź, co w tym roku przygotowały samorządy i firmy z regionu.


Wejherowo

Sylwester miejski

„Sylwester w Parku” to tradycyjna impreza związana z powitaniem nadchodzącego Nowego Roku. Tę formę spędzenia ostatniej nocy w roku wybiera wielu mieszkańców Wejherowa oraz ich gości. Zabawa w Parku Miejskim im. Aleksandra Majkowskiego rozpocznie się o godz. 23:00. Świetną zabawę zapewni DJ MIKER. Imprezę poprowadzi uwielbiany przez wejherowską publiczność Paweł Recki.

Impreza odbędzie się pod hasłem "Podróży przez dekady" - od muzyki lat '70, '80, '90, '00, '10 po współczesne hity. Program obejmuje również pokaz sztucznych ogni. Serdecznie zapraszamy na powitanie Nowego Roku do Parku Miejskiego!

mat.pras.

Gala Sylwestrowa w Filharmonii Kaszubskiej

Soliści – Marta Wyłomańska – sopran (Solistka Polskiej Opery Królewskiej)

– Małgorzata Ratajczak – mezzosopran (Solistka Opery Nova w Bydgoszczy)

– Janusz Ratajczak – tenor (Solista Opery Nova w Bydgoszczy)

– Dyrygent – Bartosz Olejnik

Najpiękniejsze przeboje znanych operetek i musicali w szampańskim nastroju.


Reda

Miasto Reda oraz Fabryka Kultury zaprasza na Sylwestrowy Pokaz Fajerwerków w parku miejskim. Imprezową atmosferę zapewni DJ, o doznania kulinarne zadba kuchnia polowa.


Rumia

Bal Sylwestrowy w Hotelu Faltom

W największej w Trójmieście sali balowej odbędzie się Bal Sylwestrowy. Doskonały, szampański nastrój zapewni zespół One Day Music Band. Pomiędzy występami muzykę zagwarantuje DJ. W programie zaplanowano zabawę z nagrodami, a także wyśmienitą ucztę przez cały rok. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się stronie internetowej hotelu.

mat.pras.


Gdynia

Sylwester miejski

Gdynia przywita Sylwestra w swoim stylu – ekologicznie i alternatywnie. Na jedną noc Skwer Kościuszki zmieni się w miejsce muzycznych i wizualnych atrakcji.

Koncertowy wieczór rozpocznie lokalny zespół Kiev Office. Tuż po ich, jak sami mówią "modernistycznym horrorze", pojawi się egzotyczna i kolorowa Bovska, która znana jest szerszej publiczności m.in. z utworów Kaktus, Na niby czy Kimchi. Ostatnie chwile starego roku wypełnią mocne gitarowe brzmienia i charakterystyczny męski głos, należący do artysty, którego nie trzeba nikomu przedstawiać… Tak, to właśnie Organek zagości na gdyńskiej scenie, natomiast tuż po północy wystąpi muzyczny team Vacos Malcom. Sylwestrowy wieczór poprowadzi dziennikarz radiowy Kamil Wicik.

Na wszystkich, którzy o północy będą bawić się na Skwerze Kościuszki, czeka coś, czego jeszcze w Gdyni nie było − energetyczny pokaz wizualno-muzyczny.

mat.pras.

Rewia Piosenki – Koncert Sylwestrowy

To już tradycja Teatru Muzycznego w Gdyni, który od 21. sezonów zaprasza na Koncerty Sylwestrowe. W styczniu koncert grany będzie "na bis".

Od wielu sezonów dbamy o to, by Państwa Sylwester był czasem absolutnie magicznym i niezapomnianym. Tak też będzie i w tym roku. Zapraszamy do wyjątkowego przeżywania jedynej takiej nocy w roku. Zgodnie z tradycją, każdy może wywróżyć swoją przyszłość z bąbelków szampana i dowiedzieć się, czy czekają go wielkie zmiany, czy też spokój i stabilizacja. W programie koncertu znajdą się największe musicalowe przeboje oraz najpopularniejsze piosenki.


Gdańsk

Sylwester miejski

Jak co roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaproszą wszystkich mieszkańców na wspólne muzyczne wydarzenie kończące stary rok – plenerowe Koncerty Sylwestrowe. Ten rok będzie wyjątkowy, ponieważ stary pożegnamy aż w czterech różnych dzielnicach Gdańska. 

Otwierając się na mieszkańców całego Gdańska, rozszerzamy formułę sylwestrową dodatkowo o cztery różne dzielnice o zmiennej tematyce muzycznej. 

Charakterem miasta stają się dzielnice, sentymentalny Park Oruński z Amfiteatrem przywita Nowy Rok przy polskich hitach zespołu Czerwone Gitary, kolorowy Chełm będzie bawił się początkowo przy utworach zespołu Route 11, natomiast gwiazdą wieczoru na Chełmie będzie zespół Łąki Łan, elektryzujące Brzeźno przywita Nowy Rok przy hitach najlepszego polskiego dj'a C-Boola, natomiast taneczny Targ Węglowy rozbrzmi początkowo muzyką mechaniczną w wykonaniu Dj'a BezKsywy, natomiast po godzinie 22:00 usłyszymy hity zespołu Brathanki. Całości świąteczno-sylwestrowej atmosfery dopełniać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy i Łoś Lucek.

Dodatkowo podczas Nocy Sylwestrowej zostaną podstawione specjalne sylwestrowe autobusy, dzięki którym będzie można skorzystać ze wszystkich atrakcji, przemieszczając się między sylwestrowymi scenami. 

Dopełniając tradycji wspólnego świętowania Nowego Roku przez wszystkich mieszkańców Gdańska, na Targu Węglowym stanie telebim, na którym transmitowane będą wejścia na żywo z koncertów w pozostałych dzielnicach. Tym samym koncert zespołu Brathanki, zostanie podzielony na trzy bloki muzyczne, przerwane pięciominutowym wejściem konferansjera oraz transmisji. 

Tradycyjnie o północy, wspólnie z władzami Miasta Gdańska, przywitamy Nowy Rok. W każdej dzielnicy odbędzie się odliczanie, transmitowane na żywo, na telebimie na Targu Węglowym. Mając na uwadze zdrowie wszystkich zwierząt, Gdańsk rezygnuje z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni. Nowy Rok powitamy przy melodiach Carillonu, które punktualnie o północy zabrzmią nad Gdańskiem, dodatkowo będzie można usłyszeć je również na żywo z Ratusza Głównego oraz z wieży kościoła św. Katarzyny. Kolejną atrakcją sylwestrową będzie pokaz laserów rozświetlających Targ Węglowy. 

Planowane atrakcje: 

– koncert Czerwonych Gitar w Parku Oruńskim;

– koncert Łąki Łan w Jarze Wilanowski;

– występ DJ-a C-Bool na Molo w Brzeźnie;

– koncert zespołu Brathanki i pokaz laserów na Targu Węglowym. 

mat.pras.

Koncert Sylwestrowy w Filharmonii Bałtyckiej

Koncert sylwestrowy jak zawsze wypełnią słynne arie operowe i operetkowe oraz popularne przeboje. Usłyszymy je w wykonaniu polskich (kobiety) i gruzińskich (mężczyźni) śpiewaków młodego pokolenia. Koncert poprowadzi doświadczony kapelmistrz specjalizujący się w repertuarze operowym – Tadeusz Kozłowski, wieloletni dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi. Każdy meloman ma szansę usłyszeć tu swój ulubiony przebój w doskonałej interpretacji. Obie części otworzą utwory instrumentalne: na początek uwertura do Cyrulika sewilskiego Rossiniego w drugiej części popularny Taniec węgierski Brahmsa. A do tego znane arie Rossiniego, Verdiego, Donizettiego, Cilei, Masseneta i Delibesa; przeboje operetkowe Suppego, Offenbacha i Lehara, arie neapolitańskie, a na koniec oczywiscie Libiamo z Traviaty Verdiego.

mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24