05.12.2018 13:00 16 mike/KPP Wejherowo

Kolejne potrącenie na pasach, tym razem w Wejherowie

Fot. KPP Wejherowo

Szybko zapadający zmrok w połączeniu z brakiem ostrożności – to najczęstsze przyczyny niebezpiecznych wydarzeń drogowych, w których biorą udział najsłabiej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi. Do kolejnego zdarzenia tego typu doszło w Wejherowie.

W poniedziałek (3 grudnia) około godziny 18:30 doszło do potrącenia 24-letniej kobiety na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej z Rybacką. W wyniku tego zdarzenia drogowego ucierpiała piesza, która przechodziła przez jezdnię.

Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Przyczyny potrącenia wyjaśniają mundurowi z wejherowskiej komendy. Najprawdopodobniej wina leży po stronie 41-latka, który kierował skodą. Wyjeżdżając z ulicy Rybackiej w kierunku Redy nie ustąpił pierwszeństwa 24-latce, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona na dalsze badania do szpitala w Wejherowie.

Fot. KPP Wejherowo

Domniemany sprawca potrącenia został przebadany pod kątem obecności alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

To już kolejne tego typu zdarzenie w powiecie wejherowskim, do którego doszło w ciągu ostatnich kilku dni. Przypomnijmy – w ubiegły wtorek (27 listopada) zmarł 91-latek potrącony na pasach w Szemudzie, o czym pisaliśmy tutaj. Z kolei w miniony piątek kierowca osobowego renault potrącił pieszą w pobliżu przejścia przy ulicy Dąbrowskiego. Funkcjonariusze apelują, by w czasie, gdy szybciej zapadają ciemności, zawsze nosić elementy odblaskowe. Poza terenem zabudowanym jest to obowiązek każdego pieszego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24