04.12.2018 14:00 15 PM

Teraz będą musieli się zatrzymywać. Na skrzyżowaniu w Celbowie stanęła sygnalizacja świetlna

Fot. Tomasz Smuga/TTM

Nieraz dochodziło tutaj do poważnych wypadków. Mowa o skrzyżowaniu w Celbowie. Wkrótce w tym miejscu ma być bezpieczniej. Zamontowano tam bowiem sygnalizację świetlną, która już wkrótce zostanie uruchomiona.

Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 216 z trasą prowadzącą do Brudzewa i drogą do centrum Celbowa pod koniec tego tygodnia, najprawdopodobniej w piątek (7 grudnia), zacznie funkcjonować sygnalizacja świetlna. Wszystko już jest gotowe, jednak, jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, inwestycja wymaga jeszcze odbioru technicznego.

Obecnie piesi mogą pokonać skrzyżowanie w Celbowie tylko w jeden sposób – licząc na uprzejmość kierowców, którzy powinni zatrzymać się przed pasami. W praktyce jednak na drodze wojewódzkiej nr 216 samochody mkną przez zebrę, nie zważając, czy w jej pobliżu ktoś oczekuje. W efekcie często dochodziło tu do poważnych wypadków, takich jak ten, w którym ranny został rowerzysta; o zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Zdarzyło się tam nawet kilka wypadków śmiertelnych, gdzie zginęli ludzie wskutek nieodpowiedzialnej jazdy kierowców – mówił kilka miesięcy temu Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Fot. Tomasz Smuga/TTM

Całość inwestycji służyć ma poprawie bezpieczeństwa i upłynnieniu ruchu. Jej koszt przekroczył 260 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24