27.11.2018 13:20 0 mike

Młodzież z I LO w Pucku odwiedziła słoneczną Hiszpanię

Źródło: Powiat Pucki/Facebook

W dniach 12–16 listopada odbyła się krótka, międzynarodowa wymiana młodzieży, w ramach programu Erasmus+. Uczestniczyli w niej uczniowie z I LO w Pucku. Oprócz zwiedzania Sewilli, mogli poznać innych ludzi i wziąć udział w pracy nad wyznaczonymi zadaniami.

Podstawowym celem wymiany była praca nad projektem EDGE, który wiąże się z równouprawnieniem, różnorodnością i szerzej – z edukacją.

W czasie pobytu w Mairenie del Aljarafe niedaleko Sewilli uczniowie mieli okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, wziąć udział w Dniu Filozofii, pikniku w pobliskim parku, zwiedzić Sewillę ze wspaniałą Katedrą Gotycką na czele oraz pracować nad zadaniami. Odbyło się też ciekawe szkolenie na temat etwining oraz ustalono daty kolejnych spotkań. Uczestnicy wymiany wzięli też udział w festiwalu filmowym, na którym obejrzeli film pt. „ Jellyfish” o problemach współczesnego świata – o przemocy, wykorzystywaniu nieletnich oraz o prześladowaniach – czytamy na profilu facebookowym Powiatu Puckiego.

Źródło: Powiat Pucki/Facebook

Źródło: Powiat Pucki/Facebook

Uczniowie z Pucka włączyli się też do konkursu związanego z przemocą na tle odmienności (tzw. gender). Kolejne spotkanie odbędzie się w Czechach, w mieście Hawierzów, w marcu 2019 roku. Projekt EDGE będzie trwał dwa lata.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014–2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007–2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24