20.11.2018 13:30 9 raz

Mógł skrzywdzić dzieci – pomorska policja apeluje do ofiar

Fot. KWP Gdańsk

Pomorscy stróże prawa zatrzymali 67-letniego mężczyznę podejrzanego o wykorzystywanie seksualne dzieci. Trafił do aresztu, a policja prosi ofiary, by zgłaszały się do policjanta prowadzącego sprawę.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pierwszą informację w tej sprawie otrzymali od jednego z gdańskich dziennikarzy, który w mediach społecznościowych natknął się na wpis o tym, że w gdańskim tramwaju starszy mężczyzna złapał za krocze małego chłopca. Wpis został zamieszczony przez świadka tego przestępstwa.

Policjanci po otrzymaniu maila od razu zaczęli weryfikować wszystkie informacje na ten temat. Praca śledczych była utrudniona, ponieważ nikt nie złożył zawiadomienia w tej sprawie. Prowadzący sprawę policjanci zaczęli sprawdzać zapisy z kamer monitoringu, dotarli do pokrzywdzonego chłopca oraz do osób, które pod postem zamieściły wpisy świadczące o tym, że podejrzewany mężczyzna mógł dopuszczać się tych przestępstw od co najmniej kilku lat – relacjonują pomorscy mundurowi. – Policjanci, którzy cały czas pracują nad tą sprawą, przesłuchali kilkadziesiąt osób, wśród których są świadkowie oraz pokrzywdzeni. Z informacji zdobytych przez policjantów wynika, że podejrzany o to przestępstwo mężczyzna dopuszczał się tego rodzaju zachowań w komunikacji miejskiej, m.in. w tramwajach, autobusach na terenie miasta.

Ostatecznie udało się ustalić tożsamość potencjalnego pedofila, a zebrane dowody pozwoliły na jego zatrzymanie. Prokurator przesłuchał 67-letniego mężczyznę i przedstawił mu zarzuty, które dotyczyły dopuszczenia się "innej czynności seksualnej wobec sześciu osób małoletnich". Wnioskował również o aresztowanie mężczyzny, a sąd przychylił się do tego wniosku. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa, a policjanci i prokuratorzy chcą dotrzeć do wszystkich osób pokrzywdzonych. Prokurator Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku wydał postanowienie o zezwoleniu na ujawnienie wizerunku i danych osobowych mężczyzny, przeciwko któremu toczy się postępowanie przygotowawcze.

Prosimy osoby, które mogły być ofiarą 67-letniego mężczyzny, o to, aby zgłaszały się do policjanta prowadzącego sprawę pod numerem telefonu 58 321 63 30 lub (58) 321 60 16. Informacje można też przesyłać na adres e-mail: [email protected] – apelują policjanci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24