16.11.2018 16:30 0 raz

Mieszkańcy Helu poznają działanie defibrylatorów

fot. Łukasz Razowski

Helscy urzędnicy nie kryją zadowolenia z zaangażowania mieszkańców miasta z „początku Polski” w lokalne sprawy. Chodzi o ich udział w tegorocznym budżecie obywatelskim. Tamtejszy ratusz opublikował wyniki głosowania.

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2018. Miło mi ogłosić, że mieszkańcy Helu zdecydowali, że należy zakupić 3 sztuki defibrylatorów AED do zamieszczenia na budynku OSP Hel, na wyposażenie OSP Hel oraz budynku Urzędu Miasta – poinformował Klemens Adam Kohnke, burmistrz Helu.

Zakup urządzeń, które mogą uratować niejedno życie, to nie wszystko. W ramach zwycięskiego projektu zostaną przeprowadzone szkolenia dla mieszkańców. Koszt realizacji tego pomysłu to 30 tys. zł brutto.

UM Hel

Kolejny helski budżet obywatelski okazał się wielkim sukcesem. Dał sygnał, że mieszkańcy gminy Hel z przyjemnością angażują się w projekty oraz chętnie głosują, gdyż są świadomi tego, że dzięki wyrażeniu swojej opinii mają wpływ na swoje zdrowie i bezpieczeństwo – podsumowali głosowanie helscy urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24