14.11.2018 16:00 0 PM/Norda FM

Napisali piosenkę o Pucku i wygrali konkurs

Fot. miastopuck.pl

W nietypowy sposób władze Pucka chcą świętować jubileusz 670-lecia nadania praw miejskich. Miejscowy ratusz ogłosił konkurs na piosenkę lub krótki utwór literacki – poznaliśmy zwycięzców zmagań.

Poznaliśmy twórców jubileuszowej piosenki o Pucku. Jedyną, a tym samym zwycięską propozycją został utwór Aleksandry Potrykus-Wincza i Rafał Karasiewicza.

W tym roku przypada 670. rocznica nadania stolicy powiatu puckiego praw miejskich. Z tej okazji tamtejszy magistrat ogłosił konkurs na piosenkę i wiersz o mieście. Jeśli chodzi o tę pierwszą, to zwyciężył utwór zatytułowany „Puck wyjątkowe miasteczko”.

Jest to jedyny utwór muzyczny, który wpłynął na ten konkurs, więc jednocześnie jest laureatem w tej kategorii – wyjaśnia Iwona Konkel z działu promocji urzędu miasta w Pucku.

Nagrody w konkursie na utwór literacki przyznano w trzech kategoriach: do 12 lat, od 12 do 16 i powyżej 16. roku życia. Listę nagrodzonych można znaleźć na stronie Pucka. Wręczenie nagród i prezentacja zwycięskich propozycji odbędzie się 16 listopada. Na ten dzień zaplanowano uroczystą sesję i świętowanie na rynku, wspólnie z mieszkańcami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24