14.11.2018 08:40 13 mike/KWP Gdańsk

Rusza akcja 'Smog' na pomorskich drogach

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

W środę (14 listopada) na drogach Pomorza można się spodziewać wzmożonych kontroli policyjnych. Mundurowi sprawdzą emisję spalin i wyeliminują z ruchu m.in. te pojazdy, które zatruwają powietrze.

Patrole będą miały na swoim wyposażeniu analizatory spalin. Celem jest skontrolowane jak największej liczby pojazdów i wyeliminowanie tych, które zagrażają środowisku bądź bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Przepisy prawa nakładają na kierowców obowiązek poruszania się sprawnym pojazdem. Artykuł 66 ust. 1 pkt 3 ustawy – Prawo o ruchu drogowym stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych – przypominają funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Jeśli mundurowi stwierdzą, że dany pojazd narusza wymogi ochrony środowiska, zatrzymają dowód rejestracyjny lub czasowe pozwolenie. Jednocześnie nie będzie możliwe dalsze użytkowanie tego pojazdu. Konieczne będzie jego usunięcie na koszt właściciela.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24