09.11.2018 09:40 13 PM

Czekali na to od lat – przy Iwaszkiewicza powstał plac zabaw

Fot. Marcin Mielewski/TTM

Plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu czy ławki i stolik do gry w szachy – to atrakcje, które czekają na mieszkańców. Przy ulicy Iwaszkiewicza powstała inwestycja, z której najbardziej cieszą się najmłodsi.

Na plac zabaw najbardziej czekały dzieciaki z tej części dzielnicy – zaznacza Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Z nowego terenu rekreacyjnego korzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Oprócz miejsca przeznaczonego dla najmłodszych, znajduje się tam siłownia zewnętrzna, ławki czy stolik do gry w szachy.

Na inwestycje mieszkańcy czekali kilka lat, a projekt był składany do budżetu obywatelskiego trzykrotnie, jednak nie udało się uzyskać wystarczającej liczny głosów.

Na szczęście, w tym czwartym roku pan prezydent przychylił się do tego, aby ten plac zabaw powstał – mówi Bartłomiej Czyżewski, radny Wejherowa.

Inwestycja jest ogrodzona, zagospodarowana zielenią i wyposażona w elementy małej architektury. Są zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki i piaskownica. Łączny koszt tego przedsięwzięcia wyniósł około 172 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy złotych uzyskano ze środków zewnętrznych.

Fot. Marcin Mielewski/TTM Fot. Marcin Mielewski/TTM Fot. Marcin Mielewski/TTM Fot. Marcin Mielewski/TTM Fot. Marcin Mielewski/TTM Fot. Marcin Mielewski/TTM Fot. Marcin Mielewski/TTM Fot. Marcin Mielewski/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24