09.11.2018 11:30 0 PM/Norda FM

Kibice Gryfa organizują świąteczną akcję dla potrzebujących dzieci

mat.pras.

W powiecie wejherowskim pojawi się żółto-czarny Mikołaj. Kibice wejherowskiego Gryfa organizują akcję dla potrzebujących dzieci. Każdy może się przyłączyć.

Pomysłodawcami akcji są Aneta Romanowska i Mateusz Wittbrodt. Społecznicy wytypowali dwie placówki opiekujące się najmłodszymi, które właśnie na Mikołaja chcą obdarować prezentami.

Po skontaktowaniu się z różnymi placówkami, które opiekują się dziećmi w naszej okolicy, wybraliśmy dwie, którym chcemy pomóc. Pierwsza z nich to Dom Dziecka w Luzinie – informuje Aneta Romanowska.

Tam dzieciom najbardziej potrzebny jest projektor z ekranem. Oprócz tego najmłodsi otrzymają również słodycze.

Drugą placówką, której chcemy pomóc, jest świetlica opiekuńczo-wychowawcza, znajdująca się przy ulicy Kopernika, gdzie czas spędzają głównie dzieci z uboższych lub problematycznych rodzin. Tam postanowiliśmy, że wszystkim dzieciom, a jest ich 30, sprawimy paczki ze słodyczami oraz zabawkami – czytamy na stronie gryfwejherowo.com.pl.

Każdy, kto chciałby włączyć się do akcji, jest mile widziany. Organizatorzy zbierają zarówno fundusze, jak i zabawki, książki, przybory szkolne czy słodycze, które można dostarczyć bezpośrednio do klubu, na Wzgórze Wolności.

Zbiórka trwa do 2 grudnia, a szczegóły wraz z numerem kontaktowym do organizatorów znaleźć można na stronie wejherowskiego Gryfa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24