30.10.2018 13:20 5 PM/Tomasz Smuga

Egzamin na kategorię AM będzie można zdać w Wejherowie

Fot. TTM

Obecnie żeby zdać egzamin na kategorię AM, mieszkańcy powiatu wejherowskiego muszą jechać do Gdyni. Szykują się jednak duże ułatwienia dla młodych pasjonatów motoryzacji – część praktyczna egzaminu ma odbywać się w Wejherowie.

Ponad pięć lat temu kartę motorowerową zastąpiła kategoria AM. Jest ona wymagana dla osób, które mają ukończone 14 lat i chcą wsiąść na motorower lub lekki quad. Jak na razie kursanci, aby zdać egzamin, muszą pojechać do Gdyni. Jednak ma to się zmienić.

Od przyszłego roku, miejmy nadzieję, egzaminy na kategorię AM będą się odbywały w Wejherowie – informuje Karol Kreft, rzecznik prasowy Pomorskiego Stowarzyszenia Instruktorów Jazdy.

Wszystko dzięki porozumieniu, które podpisało wejherowskie starostwo z PORD-em.

Najpierw oczywiście rozmowy zaczęliśmy z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, żeby ten egzamin w całości odbywał się w Wejherowie. Niestety, obostrzenia są bardzo duże i doszliśmy do konsensusu, że na egzamin teoretyczny dojadą do ośrodka ruchu drogowego, tak jak było do tej pory, ale egzamin praktyczny odbędzie się już w Wejherowie – wyjaśnia Gabriela Lisius, starosta wejherowski

Egzamin organizowany będzie na placu manewrowym, na terenie tak zwanych czerwonych budynków naprzeciwko Urzędu Skarbowego w Wejherowie. Plac ma być gotowy na wiosnę przyszłego roku.

W Wejherowie egzaminy odbywałyby się prawdopodobnie raz w miesiącu. Minimalna grupa zdających to pięć osób.

Więcej na ten temat w materiale Twojej Telewizji Morskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24