30.10.2018 08:35 4 mike/Wejherowo.pl

Wejherowo wyróżnione za sprzyjanie przedsiębiorcom

Fot. Tomasz Iwaniuk/archiwum

W XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Przyjazny Firmom” 2017 Wejherowo zostało wyróżnione jako miasto sprzyjające rozwojowi podmiotów gospodarczych. Plebiscyt jest organizowany od 2007 roku przez Instytut Europejskiego Biznesu.

W organizowanym już od 11 lat konkursie wyróżnia się miejscowości, w których panują dobre warunki do prowadzenia biznesu, a siedziby firm są lokowane właśnie w ich granicach. Formalnie, aby uzyskać tytuł, na terenie danego miasta musi funkcjonować 10 dynamicznych firm, nagrodzonych tytułem Gepard Biznesu 2017, i co najmniej trzy cenne firmy z mianem Brylant Polskiej Gospodarki 2017.

Źródło: Wejherowo.pl

W przypadku Wejherowa, Instytut Europejskiego Biznesu wskazał 40 dynamicznych firm, które zyskały tytuł Gepardów Biznesu 2017. Było też osiem firm z tytułami Brylantów Polskiej Gospodarki. To oznacza nieprzeciętną pozycję miasta na tle innych ośrodków, która znalazła uznanie kapituły.

To dla nas duża satysfakcja, a jednocześnie motywacja do tego, by tworzyć i ulepszać warunki dla przedsiębiorców, którzy prowadzą lub planują prowadzić swój biznes w naszym mieście – zaznaczył Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...