23.10.2018 14:50 0 Kwt/UM Gdynia

Kolejne tablice informacji pasażerskiej w Gdyni

źródło: UM Gdynia

W Gdyni na pasażerów czekać będzie aż 29 nowych tablic. Znajdą się na nich informacje o odjazdach autobusów lub trolejbusów w czasie rzeczywistym. W najbliższym czasie zmodernizowanych zostanie także kilkadziesiąt zatok przystankowych.

Korzystanie z komunikacji miejskiej w Gdyni ma być łatwiejsze i bezpieczniejsze. Do 10 grudnia o odjazdach autobusów i trolejbusów będzie informować 29 nowych tablic. W najbliższym czasie rozpocznie się przetarg na modernizację 19 zatok przystankowych. Oferty z wcześniejszego postępowania przekraczały kwotę przewidywaną przez miasto.

Dodatkowym ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnościami będzie wyzwalanie informacji głosowej z treścią wyświetlaną w danej chwili na ekranie. Po zakończeniu prac liczba tablic informacji pasażerskiej w Gdyni do końca 2019 roku wzrośnie do 75. W ramach modernizacji zatok przystankowych uda się przebudować konstrukcję nawierzchni (zastosowana zostanie nawierzchnia betonowa) i wymienić krawężniki, chodniki oraz fragmenty dróg dla rowerów. Dla zachowania standardów dostępności dla osób z niepełnosprawnościami zostaną zastosowane systemy płytek naprowadzających – informuje UM Gdynia.

W ramach tego samego projektu powstanie między innym węzeł integracyjny Gdynia-Chylonia. Łącznie miasto zmodernizuje 30 zatok przystankowych oraz wybuduje 41 tablic informacji pasażerskiej, zintegrowanych z Systemem Zarządzania i Sterowania Ruchem TRISTAR.

Realizacja całego projektu zakończy się w grudniu 2019 roku. Szacunkowy koszt wszystkich zadań to ponad 13 milionów złotych. Ponad połowę tej kwoty miasto pozyskało ze środków unijnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24