18.10.2018 15:10 3 PM/KPP Wejherowo

Złodzieje zatrzymani. Policja: 'Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą'

Źródło: KPP Wejherowo

Rowery ginęły w Wejherowie, Rumi i Bolszewie. Policjantom udało się namierzyć sprawców tych kradzieży. Teraz grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Wejherowa ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży rowerów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Wejherowa, Rumi i Bolszewa. Na podstawie zebranych dowodów 26-latek usłyszał siedem zarzutów dotyczących kradzieży, natomiast 27-latek usłyszał sześć zarzutów dotyczących kradzieży rowerów – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Policjanci odzyskali rower, który już trafił do właściciela, oraz części innych ukradzionych jednośladów. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swoich rowerów przed kradzieżą. Najczęściej giną te pozostawione bez żadnego zabezpieczenia w piwnicach, na balkonach lub klatkach schodowych. Zdarzają się również kradzieże jednośladów pozostawionych „na chwilę” przed sklepem. Warto stosować blokady typu „U-lock”, jak również pamiętać, aby ramę roweru zabezpieczyć blokadą – dodaje Anetta Potrykus.

Warto pamiętać o sfotografowaniu swojego jednośladu, aby w przypadku jego kradzieży móc przekazać zdjęcie oraz dowód zakupu policjantom. Jeśli rower zostanie skradziony, należy niezwłocznie powiadomić o tym najbliższą jednostkę policji.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24