12.10.2018 14:30 6 PM

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień. Samorządowcy podsumowują minione dwie dekady

Fot. TTM

Dokładnie 11 października 1998 roku odbyły się w Polsce pierwsze wybory do samorządu powiatowego i wojewódzkiego. Od tego momentu w naszym kraju funkcjonuje trójstopniowy podział terytorialny na gminy, powiaty i województwa. Z tej okazji w czwartek (11 października) w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie obyły się oficjalne uroczystości 20-lecia powiatu wejherowskiego.

Dwadzieścia lat to można powiedzieć, że dużo i mało, ale myślę że dla naszej lokalnej społeczności jest to czas dobrze wykorzystany. Był to czas trudny i bardzo pracowity – ocenia Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.

Jak mówili podczas spotkania samorządowcy, trójstopniowy podział terytorialny sprawia, że władza jest bliżej mieszkańców i ich problemów, dlatego może je skutecznie rozwiązywać. Uroczystości były okazją do podsumowania dwóch dekad i wspomnień.

Przejęliśmy szkoły, które trzeba było zupełnie zmodernizować, wykonać nowe boiska, dużo poprawić w zakresie kultury, opieki społecznej, praktycznie w każdej dziedzinie życia – zaznacza Gabriela Lisius.

Wybudowano dużo nowych dróg, szczególnie obwodnicę w Redzie – dodaje Wiesław Szczygieł, radny powiatowy od 20 lat.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Podczas oficjalnych obchodów 20-lecia powiatu wejherowskiego podziękowano radnym wszystkich pięciu kadencji. Oprócz tego doceniono pracowników samorządu, którzy pracują od początku oraz współpracownikom, innym samorządom czy organizacjom pozarządowym. Przygotowano także wystawę, która przedstawia powiat 20 lat temu i dziś.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24