12.10.2018 13:05 8 raz

Budowa nowej trasy Gdynia–Puck czeka na decyzję

źródło: FB/Marcin Majek

Władze gminy Kosakowo szykują się do kolejnej ważnej inwestycji drogowej. Ma nie tylko ułatwić mieszkańcom dojazd do Trójmiasta, ale i udrożnić przejazd z Gdyni do Pucka.

Realnych szans na powstanie nabiera połączenie drogowe z Dębogórza do Suchego Dworu, czyli droga w ciągu ulic Chmielnej, Gronowej i Paska.

Od dłuższego czasu trwa dyskusja nad koniecznością wybudowania tej ważnej drogi, gdyż jest to nie tylko alternatywne połączenie gminy Kosakowo z miastem Gdynia, ale również droga, która w przyszłości może stanowić ważną trasę z Gdyni przez Pogórze, Suchy Dwór, Dębogórze i dalej w kierunku Pucka – wyjaśnia Marcin Majek, zastępca wójta gminy Kosakowo.

Samorządowiec dodaje, że władze gminy, aby doprowadzić do realizacji tej inwestycji, w 2017 roku przejęły tę drogę od starostwa powiatowego w zasób dróg gminnych.

Zleciliśmy opracowanie pełnej dokumentacji technicznej i w chwili obecnej mamy już gotowy projekt. Czekamy na ostatnie uzgodnienia między innymi z RDOŚ i Polskich Wód oraz decyzję na realizację tej inwestycji – informuje wicewójt.

źródło: FB/Marcin Majek

W ramach budowy przewidziane jest wybudowanie nowej nawierzchni asfaltowej, kanalizacji deszczowej wraz z budową zbiornika retencyjnego, ciągu pieszo-rowerowego, nowoczesnego oświetlenia LED, oraz budowa ronda w Suchym Dworze i Dębogórzu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24