11.10.2018 15:05 12 PM

W Bolszewie powstanie 'Plac pamięci'. Przypomni o historii okolicy

Fot. TTM

Takiego miejsca w gminie brakowało. Plac po byłym cmentarzu ewangelickim w Bolszewie ma służyć do organizacji wydarzeń patriotycznych i przypominać o ważnych wydarzeniach oraz o postaciach historycznych. Taka decyzja zapadła po ostatniej uroczystej sesji rady gminy Wejherowo, która odbyła się w środę (10 października).

Plac znajduje się naprzeciwko szkoły przy ulicy Szkolnej w Bolszewie (gmina Wejherowo).

Gmina kilka lat temu pozyskała ten plac od parafii w ramach zamiany gruntów, z myślą, żeby był to plac publiczny, służący organizowaniu różnych imprez masowych, wydarzeń patriotycznych – mówi Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo.

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości zostanie tam posadzonych 16 dębów. Każde drzewo będzie zasadzone przez inne sołectwo z gminy.

Wspomniany teren ma nosić nazwę "Placu pamięci".

Mamy zamiar urządzić go zgodnie z nazwą. Ma przypominać o wydarzeniach, o postaciach historycznych zasłużonych z gminy Wejherowo – dodaje Henryk Skwarło.

Była to uroczysta sesja kończąca kadencję. Nie zabrakło podziękowań i wyróżnień. „Gryfa Kaszubskiego”, czyli wyróżnienie za zasługi, otrzymał Związek Inwalidów Wojennych, oddział w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24