11.10.2018 10:53 7 PM/TTM

Niesłyszący będą gotować jak w programach kulinarnych – na najlepszym sprzęcie

Fot. TTM

Sprzęt za pół miliona złotych, podobny do tego, który używany jest w programach kulinarnych i profesjonalnych dużych restauracjach, trafił do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Wejherowie. Teraz niesłyszący uczniowie będą mogli szlifować swoje umiejętności kulinarne w nowej pracowni.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Wejherowie wzbogacił się o profesjonalną pracownię gastronomiczną. Już podczas otwarcia uczniowie wykorzystali profesjonalną pracownię. Do gotowania przyłączyli się także włodarze.

Zamysł był taki, żeby stworzyć pracownię najbardziej nowoczesną, jaką się da, z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu dostępnego na rynku oraz takiego, którego inne hotele i firmy gastronomiczne używają na co dzień i zajmują się tą branżą profesjonalnie – zaznacza Michał Pietrowski, instruktor kształcenia zawodowego OSW nr 2 Wejherowo.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Kształcenie na takim poziomie pozwoli wychowankom wkroczyć na rynek pracy z niemałym doświadczeniem.

To jest znowu taki wspaniały element, który kapitalnie uzupełni proces kształcenia – mówi Krzysztof Trawicki, wicemarszałek województwa pomorskiego.

A wszystko po to, by zacierać różnice między słyszącymi i niesłyszącymi.

Uczniowie poznają zasady pracy na sprzęcie wysokiej jakości, dzięki przyznanym środkom zewnętrznym. Pracowania gastronomiczna w całości została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w kwocie 500 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24