10.10.2018 15:00 0 PM

Liczy się precyzja i ostrożność. Zamkną plaże ze względu na neutralizację min

Źródło: 8fow.wp.mil.pl

Zalegają na dnie zatoki od czasu drugiej wojny światowej, w najbliższych dniach zneutralizują je marynarze z 8. Flotylli. Chodzi o miny typu GC. W związku z działaniami nurków zamknięte zostaną plaże od Rewy do Sopotu.

Neutralizacja odbędzie się w morzu na wysokości Kępy Redłowskiej w Gdyni. Akcja Marynarki Wojennej ma potrwać od czwartku (11 października) do soboty (13 października).

Rozpoczynamy neutralizację trzech min morskich. Obiekty zalegają od czasu drugiej wojny światowej, stosunkowo blisko, bo w granicach kilkuset metrów, zarówno od głowic falochronów, jak i od samego falochronu osłonowego – mówi kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski, rzecznik prasowy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Najważniejsza jest precyzja i ostrożność. Marynarze 8. flotylli na co dzień obcują z tego typu zagrożeniami. Już w maju wykonywali prace związane z rekonesansem obiektów. W tej chwili od kilku dni nurkowie przygotowują akcję, tak żeby została przeprowadzona szybko i sprawnie.

Każdy z nurków podczas wykonywania tych zadań będzie dotykał ładunku wybuchowego o masie nawet kilkuset kilogramów. Proszę pamiętać, że im mniej widowiskowe, tym bardziej bezpieczne. My te przedmioty odholujemy w głąb Zatoki Gdańskiej i już tam na dnie będziemy neutralizowali – dodaje kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski.

Ze względów bezpieczeństwa, od Rewy do Sopotu, od godziny 9:00 zostaną zamknięte plaże. Na tym odcinku będzie także obowiązywał całkowity zakaz kąpieli, wstępnie do godziny 15:00. 

Skrócenie czasu zabezpieczenia plaż lub jego przedłużenie będzie zależało od przebiegu działań.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24