10.10.2018 14:16 10 mike

Krystian W. prawomocnie skazany na trzy lata więzienia

Fot. archiwum/TTM

W środę (10 października) Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał karę bezwzględnego pozbawienia wolności dla Krystiana W., ps. „Krystek”. Mężczyzna spędzi na kratami kolejne trzy lata, wyrok jest prawomocny.

Rozprawa przed puckim sądem, w której Krystian W. był oskarżony o dokonanie gwałtu na 17-latce, zakończyła się 4 kwietnia br. Wówczas zapadł wyrok trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności, a prokuratura zapowiedziała apelację. Podczas środowej rozprawy Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok sądu niższej instancji. Tym samym odrzucił argumenty prokuratury, która domagała się dla oskarżonego sześciu lat więzienia.

Do zdarzenia, które było przedmiotem rozprawy, doszło 24 marca 2014 roku w Pucku. Dziewczyna, którą Krystian W. poznał wcześniej w internecie, wraz z koleżanką uciekła z jednej z placówek opiekuńczych na terenie Trójmiasta. Nastolatka poprosiła mężczyznę o pomoc – o nocleg dla siebie i koleżanki. Wówczas na terenie jednego z puckich klubów miało dojść do gwałtu.

Spośród 65 zarzutów stawianych Krystianowi W., nazywanemu też „łowcą nastolatek”, aż 40 dotyczy przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę 33 pokrzywdzonych. Pięć pokrzywdzonych dziewcząt w chwili popełnienia przestępstw nie miało ukończonych 15 lat, a tylko trzy osoby były pełnoletnie. Pozostałe miały 15–18 lat. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24