10.10.2018 11:00 23 raz

Kaszubski las przyjmie formę… polskiego orła

Fot. Nadleśnictwo Strzebielino

Powalone przez nawałnice z 2017 roku połacie lasów odrodzą się w nietypowej formie. Nowe drzewa zostaną tak posadzone, by z lotu ptaka tworzyły wizerunek polskiego godła.

W dniu 20 października 2018 roku na terenie Nadleśnictwa Lipusz, w Leśnictwie Kłodno, każdy z nas może być uczestnikiem historycznego wydarzenia. W tym dniu, w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przeprowadzimy akcję odnowienia lasu zniszczonego w wyniku huraganu, tak aby powstał widoczny z lotu ptaka wizerunek orła, godła naszego państwa – informują pomorscy leśnicy.

Jak dodają, miejsce tej akcji nie jest przypadkowe. Leśny orzeł bowiem "wyląduje” w miejscu stworzonym przez samą naturę, która pozbawiła ten teren drzew ponad rok temu.

Symbolika tego obszaru jest przy tym wyjątkowa, gdyż zachodnia granica Nadleśnictwa Lipusz była równocześnie granicą odrodzonego w 1918 roku Państwa Polskiego. Ten żywy pomnik stanie się trwałym wspomnieniem tamtego czasu – wyjaśniają przyrodnicy.

Wizerunek ten będzie miał szerokość ok. 310 metrów, a jego powstanie to m.in. inicjatywa leśników oraz harcerzy Chorągwi Gdańskiej.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24