09.10.2018 10:25 23 Natalia/TTM

Po 40 latach nadal kształcą młodych wejherowian

Fot. TTM

Wejherowska „Jedenastka” już od 40 lat kształci młodych Wejherowian. W Filharmonii Kaszubskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której Krzysztof Hildebrant uhonorował szkołę „Nagrodą Prezydenta Miasta Wejherowa”.

Dokładnie 40 lat minęło od pierwszego dzwonka, który wybrzmiał w Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Wyjątkowy jubileusz świętowano w Filharmonii Kaszubskiej.

Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień… Zawsze wierzyłam w sens pracy nauczyciela i niezmierzalną wartość edukacji. Myślę, że szkoła ucieleśnia te wszystkie dobre rzeczy – podkreśla Wioleta Podolska, dyrektor SP nr 11 w Wejherowie.

Zostało to docenione przez władze samorządowe. Prezydent Wejherowa postanowił wyróżnić szkołę, przyznając jej statuetkę Jakuba Wejhera.

To szkoła o wielkim znaczeniu, bo powstała na nowym wówczas Osiedlu Kaszubskim. Była ona wielką potrzebą ówczesnego Wejherowa – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, wiceprezydent miasta.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Na uroczystości pojawili się absolwenci szkół oraz byli nauczyciele, by wspólnie wspominać minione lata oraz cieszyć się obecnym sukcesem. Święto wejherowskiej "Jedenastki" było okazją do podziękowań tym, którzy o działalność szkoły troszczą się na co dzień.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24