06.10.2018 09:30 13 raz

Władysławowo znów najbardziej popularne w wakacje

źródło: wladyslawowo.pl

To już swoista tradycja. Wedle turystycznego portalu Polacy, którzy wyszukiwali noclegi na letnie miesiące nad morzem, podobnie jak w poprzednich sezonach, najczęściej „celowali” w gminę Władysławowo.

Wedle gminnego biuletynu, zgodnie z raportem serwisu turystycznego Nocowanie.pl, kolejny rok z rzędu, w okresie wakacyjnym najczęściej wybieraną nadmorską miejscowością było Władysławowo.

Spośród wszystkich zapytań na portalu 5,12 procent użytkowników poszukiwało noclegu właśnie we „Władku”. W okresie czerwiec – sierpień 2018 z serwisu korzystało blisko 8 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 150 mln odsłon i wysłali ponad 3 mln zapytań o nocleg. Ponad 93 procent poszukujących noclegu w naszym kraju to Polacy, ale z roku na rok rośnie zainteresowanie podróżami wśród zagranicznych turystów. Wśród najczęściej pojawiających się gości znaleźli się Niemcy, Anglicy, Amerykanie, Holendrzy, Norwedzy, Czesi, Chorwaci i Szwedzi – czytamy biuletynie.

Podobnie jak w ubiegłym roku najchętniej wybieranym na wakacje województwem w Polsce było pomorskie (34 procent), następnie zachodniopomorskie (25 procent) i małopolskie (13 procent). W pierwszej kolejności wybieraną miejscowością było Zakopane (5,23 procent wszystkich zapytań). Na kolejnych pozycjach zestawienia najpopularniejszych miejscowości znajdziemy Władysławowo (5,12 procent), Łebę (3,87 procent), Krynicę Morską (3,55 procent) oraz Międzyzdroje (2,79 procent).

Wśród najczęściej wybieranych form zakwaterowania znalazły się kwatery i pokoje (48 procent), podobnie było również w roku ubiegłym. W tym roku turyści częściej wybierali domki (19 procent) i pensjonaty (11 procent), ale apartamenty również uplasowały się wysoko (10 procent).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24