28.09.2018 15:00 1 PM
Mieszkańcy Gdańska zostali zatrzymani przez duńską policję. Mężczyźni przewozili w kartonach po chipsach blisko pół tony haszyszu. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 19 mln złotych.
Duńska policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 22 i 33-lat, którzy próbowali przemycić na teren tego kraju blisko pół tony narkotyków. Środki ukryte były m.in. w kartonach z produktami spożywczymi.
Wszystko to doprowadziło do zatrzymania na terenie Danii, tuż po przekroczeniu granicy, dwóch mężczyzn w wieku 22 i 33 lat. Sprawcy w samochodzie dostawczym przewozili kartony w których znajdowało się 480 kilogramów haszyszu. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 19 mln złotych.
Fot. KWP Gdańsk
Fot. KWP Gdańsk
Fot. KWP Gdańsk
Fot. KWP Gdańsk
Fot. KWP Gdańsk
Fot. KWP Gdańsk
Fot. KWP Gdańsk
Do sprawy zatrzymano też przebywającą w mieszkaniu 23-letnią kobietę.
Zatrzymani mieszkańcy Gdańska są obecnie w dyspozycji duńskiego wymiaru sprawiedliwości. Za przemyt narkotyków grozi do 15 lat pobawienia wolności.