26.09.2018 11:03 6 PM

Plac zabaw i siłownia powstają w wejherowskim parku

Fot. TTM

Wejherowski park wzbogacił się o nowy plac zabaw. Rozbudowano również siłownię zewnętrzną. Już wkrótce będzie można korzystać ze wszystkich nowych elementów.

Nowy plac zabaw dla dzieci jest wyposażony w trampoliny, huśtawkę i ściankę aktywności. Powstają także elementy dodatkowe jak ławeczki, stojak rowerowy, i stolik do gry w szachy. Z kolei, siłownia zewnętrzna została powiększona o dodatkowe dziesięć urządzeń.

  • Rozbudowana o kolejne elementy została strefa fitness, na siłowni zewnętrznej będą mogły ćwiczyć m.in. osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Rewitalizacja wejherowskiego parku trwa już ponad 10 lat.

  • Wszystkie prace spowodowały, że park stał się miejscem bardzo atrakcyjnym, tłumnie i chętnie odwiedzanym przez mieszkańców, którzy po prostu lubią tutaj spędzać czas – mówi Wojciech Kozłowski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa.

Koszt inwestycji to ponad 270 tys. zł, z czego 50 tys. zł pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24