23.09.2018 09:10 1 raz

Udana inauguracja Tytanów

Źródło: FB/Tytani Wejherowo

Wejherowscy szczypiorniści rozgromili w swoim pierwszym meczu II ligi piłki ręcznej rywali z Kętrzyna. Tym samym wykonali plan na inaugurację rozgrywek 2018/2019.

Tytani w sobotę (22 września) zainaugurowali ligowy sezon. Przeciwnikiem był zespół MKS MOSiR Kętrzyn. Jak zaznaczał przed meczem rzecznik Tytanów Dariusz Jankowski, rywal choć szybciej rozpoczął rozgrywki, wciąż przed spotkaniem był wielką niewiadomą dla drużyny z Wejherowa. Dlatego, jak wspomniał trener Piotr Rembowicz, w meczu tym chciał próbować różnych ustawień:

Czeka nas bardzo daleki wyjazd i szczerze mówiąc, nie bardzo na dzień dzisiejszy znamy formę rywala. Zespół z Kętrzyna opiewa się na swoich wychowankach i pewnie będzie chciał bardzo ambitnie podejść do tego spotkania. Nie mniej jednak to my musimy narzucić rywalom swój styl gry, a nie czekać na to co zrobi przeciwnik i tego będę wymagał od moich podopiecznych – mówił.

Jak się okazało, wejherowscy szczypiorniści wykonali plan i udanie rozpoczęli zmagania w II lidze w sezonie 2018/2019 i wygrali na wyjeździe z MKS MOSiR Kętrzyn 32:19 (18:8).

Mecz cały czas kontrolowany przez naszych zawodników, a pierwsza połowa wygrana przewagą 10 bramek pozwoliła w drugiej trenerowi Rembowiczowi na rotowanie składem i przećwiczenie nowych ustawień zarówno w obronie jak i w ataku – skomentowali działacze klubu.

Bramki dla Tytanów: Jurkiewicz 7, Sałata 7, Warmbier 5, Bartoś 3, Wicki 3, Grabowski 2, Szreder 1, Wicon 1, Lewandowski 1, Nowociński 1, Papke 1.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24