21.09.2018 15:20 0 PM/TTM

Remont od piwnicy po sam strych. Przedszkolaki z niepełnosprawnością mają swoje miejsce

Fot. TTM

Po intensywnym remoncie pierwsze w powiecie wejherowskim przedszkole specjalne zostało otwarte. Znaleźli w nim miejsce najmłodsi z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, z autyzmem czy niedosłuchem.

Oficjalne otwarcie odbyło się w piątek (21 września). Już od września do przedszkola uczęszcza komplet dzieci. Trzydzieścioro najmłodszych korzysta ze specjalnie przygotowanych sal, w których znajduje się sprzęt do rehabilitacji czy do integracji sensorycznej.

Tak wyremontowanego budynku nie mamy w naszej strukturze. Remont był bardzo intensywny, ponieważ zostały tylko mury zewnętrzne. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, ponieważ jest winda - mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia w Wejherowie.

Budynek ma bogatą historię. Kiedyś znajdował się tam szpital psychiatryczny. Była tam również Wojskowa Komenda Uzupełnień, a jeszcze niedawno w miejscu obecnego przedszkola mieścił się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Teraz po generalnym remoncie obiekt będzie służył najmłodszym.

W tej chwili dzieci mają tutaj bardzo dobre warunki do nauki i do rehabilitacji. Wykonano docieplenia, wymieniono okna, instalację, drzwi, ściany, wszystko zostało przebudowane łącznie z windą – zaznacza Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Przy budynku ma powstać jeszcze plac zabaw. Oprócz tego wkrótce do wyposażenia przedszkola dołączy specjalny samochód do przewożenia osób niepełnosprawnych.

Inwestycja kosztowała ponad 4,5 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24