23.09.2018 14:30 1 raz

Kosakowo: Kąpiele w basenie są bezpieczne

Fot. UG Kosakowo

Lekcje WF-u w kosakowskiej pływalni odbywają się w zdrowej wodzie. Władze gminy poinformowały o wynikach badań na basenie.

Problemy z wodą pitną latem mocno dały się we znaki mieszkańcom gminy Kosakowo. Najpierw zauważyli, że w wielu mieszkaniach jej ciśnienie w kranach jest bardzo niskie, a wręcz woda nie płynie. Kolejnym ciosem było wykrycie skażenia w wodociągu. Sytuacja była na tyle poważna, że uruchomiono specjalne dostawy. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. w tym artykule.

Nic dziwnego, że wiele osób mogło się obawiać o stan wody nie tylko płynącej z kranów, ale i tej choćby w basenie. Tymczasem władze gminy w połowie września poinformowały, że woda na pływalni, po kontroli, spełniała wszystkie normy.

Kosakowskie Centrum Sportowe informuje, że na pływalni w Kosakowie odbyła się roczna kontrola jakości wody przeprowadzoną przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pucku. Obiekt otrzymał ocenę bardzo dobrą za jakość wody na pływalni oraz pod natryskami. Bardzo dobrze oceniono stan wszystkich urządzeń pracujących na pływalni – czytamy w komunikacie.

To ważna informacja dla wielu rodziców. Od 10 września bowiem bezpłatne zajęcia na pływalni w ramach lekcji wychowania fizycznego rozpoczęli uczniowie kosakowskich szkół.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24