20.09.2018 08:35 2 PM

Buźka na wyświetlaczu LED pokaże, czy jedziesz bezpiecznie

Fot. szemud.pl

Animacja przedstawiająca uśmiechniętą bądź smutną buźkę pokaże, czy kierowca zachował należytą ostrożność. Przy szkole w Szemudzie pojawił się miernik prędkości.

Urządzenie zainstalowano w ciągu ulicy Szkolnej, obok tamtejszej podstawówki. Miernik został zainstalowany na wniosek rodziców, ponieważ obowiązujące na tej drodze ograniczenie do 30 km/h było często przekraczane.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, w ciągu ul. Szkolnej w Szemudzie zastosowano nowoczesną metodę prędkości z wyświetlaczem – czytamy na stronie Urzędu Gminy Szemud.

Mierniki instalowane są w większości krajów europejskich. Są stosowane jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości i stały się ciekawą alternatywą dla typowych fotoradarów. 

Zamontowany w Szemudzie miernik to tak naprawdę LED-owa tablica z wbudowanym radarem mikrofalowym dokonującym pomiaru prędkości jadących samochodów i w czytelny sposób wyświetlająca jej wartość. Kierowca, a także wszyscy wokół, w przypadku przestrzegania przepisów prócz prędkości widzą także zieloną, uśmiechniętą buźkę. Natomiast gdy samochód przekroczy próg 30 km/h, wskaźnik zmienia kolor na czerwony, a buźka staje się smutna.

Podobne rozwiązanie stosowane jest także m.in. w Wejherowie przy ulicy Sucharskiego czy przy trójmiejskich szkołach oraz w strefach ograniczonej prędkości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24