21.08.2018 13:49 1 mike

Gryf Wejherowo podejmie Błękitnych Stargard

Źródło: Gryf Wejherowo/Facebook

Wyjątkowo nie w weekend, lecz w najbliższą środę (22 sierpnia) drugoligowi piłkarze wybiegną na murawy boisk. Wejherowscy kibice będą mogli spędzić późne popołudnie na Wzgórzu Wolności. W szóstej kolejce spotkań Gryf Wejherowo podejmie u siebie Błękitnych Stargard.

Przynajmniej „na papierze”, póki co, Błękitni w bieżącym sezonie lepiej prezentują się od żółto-czarnych. Po pięciu meczach stargardzianie na swoim koncie mają 10 punktów, co daje im siódme miejsce w tabeli. Co ciekawe, dla biało-niebieskich jest to najlepszy początek sezonu od 2013 roku, czyli od ich awansu do II ligi.

Natomiast Gryf po pięciu kolejkach jest o dwie lokaty niżej, z dorobkiem 8 „oczek”. Jednak jutrzejsze starcie zapowiada się jako wyrównane spotkanie. Przemawia za tym fakt, że WKS, jak na razie, nie przegrał meczu u siebie, a Błękitni dotychczas wygrali wszystkie wyjazdowe spotkania.

Błękitni do środowej rywalizacji przystąpią podbudowani ostatnim zwycięstwem ze Stal Stalową Wola 1:0. Natomiast podopieczni trenera Zbigniewa Szymkowicza będą chcieli się zrehabilitować za wyjazdową porażkę z Widzewem Łódź 1:3.

Mecz Gryfa Wejherowo z Błękitnymi Stargard rozpocznie się o godzinie 18:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...