11.07.2018 15:10 1 Natalia/TTM

Przedstawiciele partnerskiego Konz odwiedzili Puck

Źródło: TTM

W sobotę (7 lipca) odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Pucka. Wyjątkowym gościem podczas tego spotkania byli przedstawiciele niemieckiego miasta partnerskiego – Konz. Współpraca pomiędzy miastami trwa już od 15 lat. Uroczystość była okazją do podsumowań i tworzenia koncepcji kolejnych planów.

Gośćmi ostatniej Sesji Rady Miasta Pucka byli przedstawiciele niemieckiej miejscowości Konz – miasta partnerskiego. Radni rozmawiali o dalszej polsko-niemieckiej współpracy, która trwa już od 15 lat.

Nasze rozmowy w trakcie tej wizyty idą w kierunku wzmocnienia współpracy. Uważamy, że nie wykorzystujemy swojego potencjału artystycznego, kulturowego, sportowego tak naprawdę, jak moglibyśmy po obu stronach – zaznacza Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Chociaż oba miasta dzieli ponad 1200 kilometrów, to wiele kwestii je łączy.

Konz jest podobnej wielkości co Puck. Ma 14 tysięcy mieszkańców, leży bardzo blisko granicy z Luksemburgiem – mówi Hanna Pruchniewska. – My liczymy, że ta współpraca, ten dzisiejszy dzień, powie nam, co dobrego jest za nami, ale przede wszystkim – powiemy sobie o tym, co w przyszłości.

Również władze niemieckiej miejscowości zadowolone są z trwającej od lat współpracy.

Jestem bardzo dumny z tego partnerstwa. Cieszę się, że mogę tu być, ponieważ to przyjacielska współpraca. Jestem bardzo dumny, że mogę być w Pucku. To wspaniała miejscowość. Jesteśmy bardzo podekscytowani – podsumowuje Joachim Weber.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...