01.12.2016 08:37 0 Redakcja / KPP Puck
Puccy policjanci ogniwa wodnego namierzyli obóz kłusowników, a w nim ukryte sieci do nielegalnych połowów ryb. Kryjówka znajdowała się na terenie rezerwatu przyrody. Zabezpieczony sprzęt kłusowniczy mundurowi przekażą Państwowej Straży Rybackiej.
fot. KPP Puck
fot. KPP Puck
fot. KPP Puck
fot. KPP Puck
fot. KPP Puck
Mundurowi przypominają, że od 1 października do 31 grudnia na rzekach obowiązuje całkowity zakaz połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego. Puccy wodniacy w tym zakresie wzorem lat ubiegłych, współpracują z funkcjonariuszami Straży Rybackiej.
Z policyjnych danych wynika, iż w okresie ochronnym kłusownicy nasilają swoją działalność. Złowione ryby często usiłują sprzedać przypadkowym osobom. W takich przypadkach kupujący może ponieść dotkliwe konsekwencje finansowe i karne, w tym do 5 lat pozbawienia wolności.