07.04.2016 16:00 0 Redakcja

Kwitnie wejherowsko-białoruska przyjaźń gospodarcza

fot. TTM

Dziś (7 kwietnia) konsul generalny Białorusi spotkał się z wejherowskimi przedsiębiorcami. Głównym celem wizyty Siargieja Michniewicza w mieście było nawiązanie kolejnych kontaktów w ramach współpracy gospodarczej z Pomorzem.

  • To moje podstawowe zadanie, by nawiązywać kontakty i współpracę z przedsiębiorcami z Pomorza. Podczas mojej dwuletniej kadencji wizytowałem województwo pomorskie ponad 10 razy, za każdym razem spotykając się z miejscowymi przedsiębiorcami. To bardzo ważne, ponieważ gospodarka stanowi dźwignię dla kolejnych projektów, na przykład kulturalnych czy społecznych – mówi Siargiej Michniewicz, konsul generalny Białorusi.

Jak podkreślają lokalni przedsiębiorcy, Białoruś jest otwarta na każdą współpracę, od branży spożywczej aż po przemysłową.

  • Współpracujemy już kilkanaście lat, niezależnie od koniunktury politycznej, sankcji i tak dalej. Wyznajemy zasadę - gospodarka przede wszystkim, dlatego próbujemy pozyskiwać firmy z okolic Wejherowa do współpracy z Białorusią, oferując im dobre kontakty oraz wsparcie – tłumaczy Jacek Pomieczyński, prezes Regionalnej Izby Przedsiębiorców Norda.

Lokalni biznesmeni podkreślają, że Białoruś paradoksalnie zyskała na rosyjskich sankcjach. Dzięki ograniczeniom federacji, wzrosły obroty niektórych branż republiki. Z drugiej strony, rubel białoruski jest wciąż w słabej kondycji.

  • Niemniej obecna sytuacja polityczna sprzyja wzmocnieniu gospodarki i warto zachęcać naszych przedsiębiorców do działania na tym rynku – podsumowuje prezes Regionalnej Izby Przedsiębiorców Norda.

Konsul generalny Białorusi Siargiej Michniewicz / fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...