Politycy nie zabijajcie polskich mediów

04.01.2016 08:40 0 Redakcja/mat.prasowe

Kaszubskie komunikaty pojawią się we wszystkich liniach MZK

W najbliższą środę (6 stycznia) we wszystkich autobusach obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo, obok istniejących już polskich, wprowadzone zostaną kaszubskie zapowiedzi przystanków.

Dotychczas komunikaty w języku kaszubskim mogli usłyszeć jedynie pasażerowie wejherowskiej linii nr 2. Zapowiedzi przystanków dla innych linii zostały nagrane już w kwietniu minionego roku. Jednak to był dopiero pierwszy krok, ponieważ dostosowanie i przetestowanie nagrań zajęło kilka miesięcy.

  • Współpraca Kaszëbsczi Jednotë z Zarządem MZK Wejherowo sp. z o.o. trwa od dnia 19 marca 2015 roku, kiedy to w trybie pilotażowym uruchomiono na linii nr 2 takie zapowiedzi przystanków w języku kaszubskim. Spotkało się to z akceptacją mieszkańców, w związku z czym możliwe stało się objęcie tym projektem wszystkich 21 linii autobusowych - informuje Kaszubska Jednota.

Nagrania zapowiedzi zostały przygotowane przez Kaszubską Jednotę, która poniosła wszelkie związane z tym koszty.

  • Jest to pierwszy projekt stowarzyszenia zrealizowany w ramach ogłoszenia roku 2016 pod hasłem: Rok kaszëbiznë we wszednym rëmie, czyli Rok języka kaszubskiego w przestrzeni publicznej - czytamy w komunikacie Kaszubskiej Jednoty.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...