11.10.2012 15:30 0

Taneczne święto w wykonaniu Mistrzów

Kolejne sukcesy odniosły dwa rumskie zespoły taneczne:Spinki I i Spinki 2. Na Mistrzostwach Świata Modern&Jazz odbywających się od 3 do 7 października we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, otrzymały kilka mistrzowskich i wicemistrzowskich tytułów. Do rywalizacji stanęło około 4 tys. tancerzy z około 40 krajów świata. Mistrzowskie Spinki zaprezentują się także podczas Rumskiego Święta Tańca w najbliższą niedzielę.

Jury zawodów postanowiło przyznać Mistrzostwo Świata w formacji modern junior Spinkom I,a Wicemistrzostwo Świata w formacji jazz dzieci – Spinkom II. Natomiast, 4 miejsce w mini formacjach modern junior zajęły Spinki I oraz 6 miejsce w formacjach modern dzieci –Spinki 2.

Były też laury indywidualne i dla tanecznych duetów. Wicemistrzem Świata w solo jazz dzieci został Nikodem Bialik. Justyna Labudda i Julia Ciesielska zajęły 6. miejsce w modern duet dzieci, Kinga Dawidowska i Karolina Konkel zajęły 7 miejsce, a Partycja Zwolińska i Joanna Janiak – 16 miejsce w modern junior duet.

Umiejętności mistrzyń będzie można podziwiać podczas „Rumskiego Święta Tańca”,które odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 października w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi. W programie znajdą się: pokazy taneczne dziewcząt ze Spinu, Spinek i Spineczek – medalistek Mistrzostw Świata, Europy i Pucharów Świata oraz koncert zespołu BOKAJTA. Rumskie Święto Tańca na hali widowisko-sportowej MOSiR trwać będzie w godz. 18 – 20. Wstęp wolny.