- reklama -
ads by
Ukryj

20.09.2012 12:06 0

W Redzie powstaje przystań kajakowa

- reklama -

Ruszyła rozbudowa Parku Miejskiego w Redzie. Prace skupiają się głównie na wykorzystaniu potencjału płynącej tam rzeki. W parku – w ramach drugiego etapu powstanie przystań dla kajakarzy, umocnione zostaną brzegi koryta i udrożnione oczka wodne i połączenie z rzeką Redą. Docelowo nad rzeką ma także powstać kawiarenka.

Rzeka Reda od wielu lat jest intensywnie wykorzystywana przez kajakarzy. Jednak mało gdzie można znaleźć wygodne miejsce, aby zwodować kajak i później wyciągnąć go na brzeg. Dostęp do wody jest tylko w miejscach, gdzie są kładki. Zdaniem kajakarzy - inwestycja prowadzona w parku pozwoli na większe wykorzystanie możliwości, które daje rzeka Reda, a jak zapewniają władze miasta - przystań będzie obiektem z prawdziwego zdarzenia, z wygodnym zejściem i możliwym dojazdem do samego brzegu. Zakończenie prac jest przewidziane na końcówkę listopada. Tym samym zamkniemy drugi etap budowy Parku Miejskiego - mówi burmistrz Redy, Krzysztof Krzemiński. Potem w parku powstanie jeszcze kawiarenka, ale to zadanie – jak dodaje burmistrz Krzemiński będzie należało do inwestora prywatnego. Prace obecnie prowadzone w redzkim parku pochłoną blisko 350 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Komentarze

Stop Hejt Nie hejtuj, pisz kulturalnie i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij "zgłoś nadużycie".
Klikając "dodaj", akceptujesz regulamin portalu

KOMUNIKAT Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ZAMKNIJ
X
margo.pl
ads by