Politycy nie zabijajcie polskich mediów

02.09.2024 08:40 9 TS

Wikęd Luzino wygrywa w derbach powiatu wejherowskiego. Tak wygląda tabela IV ligi po 5. kolejkach

źródło: Wikęd Luzino/Facebook

Wikęd Luzino górą w derbach powiatu wejherowskiego. Luzinianie na Wzgórzu Wolności pokonali Gryf Wejherowo 3:1.

Spotkanie w ramach 5. kolejki pomorskiej IV ligi lepiej rozpoczęli gospodarze. Gryfici objęli prowadzenie w 14. minucie. Na listę strzelców wpisał się Jakub Kwidziński. Graczom Wikędu szybko udało się doprowadzić do wyrównania. Bramka na 1:1 padła 180 sekund później. Strzelcem był Filip Sosnowski. Ten sam zawodnik jeszcze raz zdołał pokonać golkipera gospodarzy w drugiej połowie (55. min.), bramkę też dołożył Jakub Krefft (41. min.) i ostatecznie Wikęd wygrał 3:1.

Luziński klub z kompletem punktów pozostaje na pozycji wicelidera. Pierwsze miejsce okupuje Grom Nowy Staw, który ma lepszy bilans bramkowy. Gryf Wejherowo zajmuje 10. pozycję z 7. punktami.

Pierwszą porażkę w sezonie zanotował Stolem Gniewino. Gniewinianie na wyjeździe przegrali z Jaguarem Gdańsk 1:2. Dla Stolema gola strzelił Kacper Tomczak. Po jego trafieniu gniewiński team objął prowadzenie, ale ostatecznie komplet punktów zainkasowali gospodarze. Stolem z 8 'oczkami' jest na 8. pozycji.

źródło: 90minut.pl/Facebook

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.