Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 15:02 16 PM/TTM

Największa inwestycja w historii gminy. Powstanie basen, bowling i strefa saun

Fot. Redakcja

Basen, bowling oraz gabinety do rehabilitacji. W gminie Krokowa rozpocznie się budowa zespołu rekreacyjno – sportowego. Jest to największa inwestycja w historii gminy Krokowa. Budowa będzie kosztować około 30 mln zł.

Pomysł na tę inwestycje urodził się już w 2015 roku. Przy szkole podstawowej w Krokowej powstanie centrum rekreacyjno-sportowe. Głównym punktem będzie basen, w którym m.in. dzieci z gminy będą uczyły się pływać, ale obiekt będzie spełniał również inne funkcje.

Będzie tam się mieścił basen pełnowymiarowy 25-metrowy, cztery tory. Jeden tor będzie wypłycony do nauki pływania, będzie również mniejszy basen dla maluszków. Będzie także strefa rekreacyjna, dwie zjeżdżalnie, dodatkowo bowling trzytorowy, siłownia, sala fitness - wyjaśnia Grzegorz Zaczek, kierownik referatu inwestycji w gminie Krokowa.

Powstanie również strefa saun. Wykorzystane zostanie także miejsce pod basenem.

Wykorzystamy to miejsce na rehabilitacje, która także jest niezbędna dla naszych mieszkańców - informuje Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

We wtorek (9 lipca) w urzędzie gminy Krokowa odbyło się podpisanie umowy na budowę obiektu z jego wykonawcą. Gmina Krokowa otrzymała na ten cel około 30 mln zł z Polskiego Ładu.

31, 32 mln należałoby zabezpieczyć. Basen będzie płatny dla wszystkich. Nawet jeżeli będzie bezpłatny dla dzieci, to szkoły będą fakturowane. Chodzi o jawność przepywów finansowych. Powołamy spółkę celową, która to będzie prowadziła - dodaje Adam Śliwicki.

Według planów gminy obiektu będzie można skorzystać na początku drugiego kwartału 2026 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...