Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 13:00 23 TS/KMP Sopot

Zarezerwowali apartament. Stracili pieniądze. Policjanci z Sopotu ostrzegają i apelują

źródło: KMP Sopot

Pomorscy policjanci apelują o ostrożność przy wynajmie kwater i sprawdzeniu właściciela obiektu przed przelaniem pieniędzy. Przekonał się o tym 31-latek, który chciał wynająć apartament w Sopocie. Stracił 1,2 tys. zł.

Mężczyzna z Zielonej Góry poinformował, że w czerwcu 2024 roku razem z narzeczoną znaleźli ogłoszenie o wynajmie apartamentu w centrum Sopotu, które znajdowało się na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Skontaktowali się z wynajmującym”, ustalili termin 6-dniowego pobytu dla czterech osób na kwotę 2,4 tys. złotych i wpłacili 1,2 tys. złotych jako zaliczkę.

Gdy kilka dni później na jednej z grup serwisu społecznościowego znaleźli to samo ogłoszenie z negatywnym komentarzem zrozumieli, że prawdopodobnie zostali oszukani. Do dnia dzisiejszego narzeczeństwo nie odzyskało pieniędzy, a będąc w Trójmieście postanowili zgłosić sprawę sopockim policjantom - przekazuje podkom. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o oszustwie i po raz kolejny apelują o ostrożność przy wynajmie kwater oraz dokładną weryfikację właściciela obiektu przed przelaniem mu zaliczki.

Policjanci przypominają:

  • Sprawdźmy, czy istnieje podany adres, ponieważ zdarza się, że ogłoszenie dotyczy ulicy, bądź adresu, którego nie ma. Tutaj pomocne mogą się okazać narzędzia internetowe umożliwiające lokalizację adresu.

  • Dokładnie sprawdźmy dane obiektu.

  • Nie dajmy się nabrać na super okazje cenowe. Porównajmy cenę wynajmu z tymi w podobnym standardzie i lokalizacji – tzw. super okazje powinny wzbudzić podejrzenia.

  • Nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu - w przypadku oszustwa są one spreparowane - zasięgnijmy opinii z innych miejsc.

  • Jedźmy w miejsce polecone przez znajomych lub inne osoby, które już tam były.

  • Jeżeli obiekt działa legalnie, powinien być zarejestrowany w urzędzie danego miasta.

  • Zaliczkę wpłacajmy na konto bankowe. Każda propozycja przelania pieniędzy za pomocą alternatywnych form, firm pośredniczących, powinna wzbudzić nasze podejrzenia.

  • Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę. Opór w wystawieniu dokumentu powinien wzbudzić nasze podejrzenia co do uczciwości oferty. Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją, przelewy, e-maile, zarówno te, które wysyłaliśmy, jak i te, które otrzymaliśmy.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...