Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 14:00 5 KM/TTM

Gniewino: Wybudują kanalizację deszczową. Droga zyska nowy 'dywan'

źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys

Ulica Pomorska w Gniewinie zostanie przebudowana. W ramach tego zadania odcinek drogi zostanie wyposażony w kanalizację deszczową, droga zyska nową nawierzchnię, nie zabraknie również elementów małej architektury.

Umowa na realizację inwestycji podpisana została w wejherowskim starostwie.

W ramach tego zdania, przede wszystkim chcielibyśmy odcinek 950 metrów wyposażyć w kanalizację deszczową. Oprócz tego droga zyska nową nawierzchnię. Zostaną także przebudowane i wybudowane nowe chodniki. Pojawi się też mała architektura, czyli ławki. Poprawi się też oświetlenie. Powstanie również mały parking przy filii urzędu gminy - wylicza w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego.

Ta część, która będzie modernizowana, to część wjazdowa do stolicy gminy. Tam znajdują się punkty handlowe, ośrodek zdrowia, skrzyżowanie do szkoły, filia urzędu gminy, przystanki. W tej chwili każdy kto wjeżdża widzi, że ta droga już swoje przeżyła. Nie wygląda zbyt estetycznie. Ta inwestycja na pewno poprawi wizerunek tego fragmentu ulicy Pomorskiej - podkreśla Wioletta Majer-Szreder, wójt gminy Gniewino.

Chodzi o dwa miejsca. Przy osiedlu kaszubskim oraz przy ulicy szkolnej powstaną również wyniesione przejścia dla pieszych.

Myślę, że to bardzo ważna inwestycja dla pani wójt i mieszkańców. Bardzo fajne dofinansowanie, bo 98 proc. To teren, z informacji jakie mamy, jest dosyć mocno zalewowy. Trzeba zabezpieczyć mieszkańców przed zalewaniem. Myślę, że to ich odciąży, a ich problemy się zmniejszą - zauważa Marcin Kaczmarek, starosta wejherowski.

Podczas ostatniej nawalnej ulewy 28 czerwca sama byłam świadkiem, jak woda deszczowa w bardzo szybkim czasie zalała wjazdy bądź piwnice i garaże - dodaje wójt gminy Gniewino.

Prace mają rozpocząć się na początku sierpnia 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...