Politycy nie zabijajcie polskich mediów

05.07.2024 12:00 1 TS

Łączy dwa powiaty. Droga w gminie Szemud otrzymała nowy 'dywan'

źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys

Ta droga łączy dwa powiaty wejherowski i kartuski. W gminie Szemud dokonano odbioru drogi powiatowej Rębiska - Leśno.

Za około 1,7 mln zł wyremontowany zostało 1,8 km drogi. Prace polegały przede wszystkim na odtworzeniu nawierzchni.

Została wylana nowa nawierzchnia, czyli dwie warstwy po cztery centymetry plus dodatkowo pobocza. Przed nami jeszcze dwa odcinki w Rębiskach i przed samymi Rębiskami i Kielnem - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego.

To początek powiatu wejherowskiego i koniec powiatu kartuskiego. To była długo wyczekiwana nakładka na odcinku prawie dwóch kilometrów. Cieszę się bardzo, że udało to się sfinalizować. Wiem, że w kierunku Kielna są dalsze odcinki, które trzeba wyremontować - dodaje Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud. - Ruch jest wszędzie, na każdej drodze. W tej chwili mamy drogę bez dziur. Wytrzyma kilka lat. Z pewnym niepokojem patrzymy na te ciężarówki, na te wszystkie 'wanny', które tutaj jeżdżą. To nie jest droga na tego typu ruch - zauważa wójt.

Inwestycja została zrealizowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych oraz ze środków z budżetów powiatu wejherowskiego i gminy Szemud.

Mapa z miejscem inwestycji

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...