Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 12:00 0 TS/UM Rumia

Będą gospodarzami przyszłorocznych Mistrzostw Europy! W Rumi zmierzą się w duathlonie

źródło: pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Rumia w 2025 roku będzie gospodarzem dużej imprezy sportowej. Odbędą się tutaj Mistrzostwa Europy w duathlonie.

Rumia jest trzecim miastem w Polsce – po Głogowie i Puławach – które będzie gościło uczestników Mistrzostw Europy w duathlonie.

Ostatni raz w Puławach w 1998 roku, a rok wcześniej w Głogowie gościliśmy w Polsce zawody duathlonowe takiej rangi. Niezwykle się cieszę, że po ponad ćwierć wieku od tamtych zmagań, ale też po ośmiu latach rozgrywania Mistrzostw Polski w duathlonie w Rumi, tym razem będziemy mogli zrobić znaczący krok do przodu i przeprowadzić duathlon w randze Mistrzostw Europy. Nie byłoby to możliwe bez wielkiego wsparcia miasta Rumia, na którego czele stoi burmistrz Michał Pasieczny. Tak długa współpraca, a teraz rozwinięcie imprezy o rangę międzynarodową, pokazuje, że Rumia jest miejscem aktywnym sportowo i otwartym na ludzi – mówi Piotr Netter, dyrektor Mistrzostw Europy w Rumi.

W Rumi zawodnicy będą ścigać się na dystansach: 5-20-2,5 (Elita/U23) 5-20-2,5 (Junior) 5-20-2,5 (Para) 5-20-2,5 (Age-Group) 10-40-5 (Age-Group). Zawody zaplanowano na ostatni weekend kwietnia 2025 roku.

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Składa się z biegu i jazdy na rowerze.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...