Politycy nie zabijajcie polskich mediów

06.07.2024 15:00 0 TS

Za nami Krokowska '10 w Żarnowcu. Garski i Kujach najszybsi

źródło: telewizjattm.pl

Około 130 osób wzięło udział w biegu na 10 km w Żarnowcu w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Najszybszym był Dawid Garski ze Słupska. Wśród pań triumfowała Agnieszka Kujach z Gdańska.

W sobotę, 6 lipca 2024 roku, Żarnowiec był gospodarzem kolejnych biegowych zmagań w ramach cyklu Kaszuby Biegają

Krzysztof Obczyński, dyrektor Krokowskiego Centrum Kultury w Krokowej

W tym roku obchodzimy 90-lecie gminy Krokowa, więc wszystkie wydarzenia organizowane są pod tym szyldem. Cieszę się, że to już dziewiąta Krokowska '10. Jesteśmy zadowoleni z frekwencji. Łącznie we wszystkich biegach było około 400 osób - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Krzysztof Obszyński, dyrektor Krokowskiego Centrum Kultury w Krokowej.

To kolejne zmagania w cyklu Kaszuby Biegają. Żarnowiec, to historyczne miejsce. Tutaj zaczyna się historia Kaszub, klasztor Cystersów jest bardzo ważnym zabytkiem na mapie Pomorze, a cykl Kaszuby Biegają ma nie tylko promować aktywność fizyczną, ale też piękne zakątki naszego regionu - dodaje Dawid Miotk, zastępca dyrektora Kaszuby Biegają.

W Żarnowcu sympatycy biegania mogli zmierzyć się na kilku dystansach m.in. w biegu na 5 km i marszu nordic walking na 5 km, biegach dzieci oraz w głównym biegu na dystansie 10 km.

Na dychę wśród panów zwyciężył Dawid Garski ze Słupska z czasem 34 minut i 29 sekund. Jako drugi do mety dobiegł Jakub Kozak z Gdańska z czasem gorszym o dziewięć sekund, a trzeci był gdańszczanin Sebastian Waśkiewicz, który 10 km pokonał w 35 minut.

W gronie kobiet triumfowała Agnieszka Kujach z Gdańska. Linię mety przekroczyła z czasem 38 minut i 10 sekund. Druga była Lidia Kołodziejczyk z Wejherowa (43:12), a trzecia Żaneta Krużycka z Gdyni (43:19).

źródło: telewizjattm.pl źródło: telewizjattm.pl źródło: telewizjattm.pl

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...