Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 09:54 0 PM

Alerty pogodowe. Upał i burze z gradem!

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia między innymi dla powiatów wejherowskiego i puckiego. Jest upał, a od godziny 16:00 obowiązują alerty burzowe.

Temperatura maksymalna w środę (10 lipca) w dzień od 32°C do 34°C. Pamiętajmy, że wysoka temperatura może być szczególnie niebezpieczna dla niemowląt, małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Starajmy się nie przebywać w pełnym słońcu. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu w godzinach południowych. Każdy powinien pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody i unikać zbędnego wysiłku fizycznego. Pamiętajmy o zwierzętach, by miały dostęp do świeżej wody i cienia.

Oprócz tego od 16:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad.

Dziś w nocy zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Nad ranem lokalnie możliwa krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do 100 km/h – podaje IMGW.

Jutro w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C, nad morzem około 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni, nad morzem również północny. W czasie burzy porywy wiatru do 60 km/h.

Sobotnia burza nad Wejherowem:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...