Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 08:00 1 TS

Zagrali w finale Pucharu Polski. Teraz spotkają się na inaugurację sezonu w pomorskiej IV lidze

źródło: pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Poznaliśmy terminarz rundy jesiennej w pomorskiej IV lidze w sezonie 2024/2025. W jednym z inauguracyjnych spotkań zmierzą się uczestnicy finału regionalnego Pucharu Polski z 2023 roku.

W nadchodącym sezonie na boiskach pomorskiej IV ligi występować będzie osiemnaście zespołów. Wśród nich jest Gryf Wejherowo, który w poprzednich rozgrywkach na tym szczeblu zajął szóste miejsce. Na inaugurację żółto-czarni na Wzgórzu Wolności podejmą Chojniczankę II Chojnice. Oba zespołu to uczestnicy finału regionalnego Pucharu Polski z 2023 roku. Wówczas wejherowianie wygrali 3:1. Gryf i rezerwy Chojniczanki zagrali też ze sobą m.in. w poprzednim sezonie. Jesienią zespół z Chojnic wygrał 2:1, a wiosną to Gryf okazał się lepszy zwyciężając 4:3.

Gryf to nie jedyny zespół z Nordy, który występuje w IV lidze. O punkty na tym ligowym poziomie walczyć będą też Stolem Gniewino i Wikęd Luzino, czyli spadkowicze z III ligi. Wikęd w pierwszej kolejce zagra na wyjeździe z Radunią Stężyca, a Stolem w Pruszczu Gdańskim zmierzy się z Czarnymi.

Inauguracyjną kolejkę zaplanowano na 3/4 sierpnia 2024 roku. Runda jesienna zakończy się 23/24 listopada.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...