Politycy nie zabijajcie polskich mediów

09.07.2024 07:00 2 TS

Puccy miotacze z medalami mistrzostw Polski!

źródło: LKS Ziemi Puckiej

Bardzo dobrze na Mistrzostwach Polski Masters oraz Mistrzostwa Polski U18 spisali się zawodnicy LKS Ziemi Puckiej. Grupa puckich miotaczy na Nordę wróciła z medalami.

Włocławek był gospodarzem 30. Mistrzostw Polski Masters. Z LKS Ziemi Puckiej największe powody do dumy miał Sebastian Mielke, który w pchnięciu kulą w kategorii M35 zdobył pierwsze miejsce. W tej samej kategorii na drugim stopniu podium stanął Rafał Kownatke.

Puccy zawodnicy wywalczyli też medale na Mistrzostwa Polski U18 w Lublinie. W pchnięciu kulą srebrny medal zdobył Dominik Armstrong. Smaczku temu sukcesowi dodaje fakt, że sportowiec osiągnął rekord życiowy (18,31 m) i uzyskał minimum na mistrzostwa Europy. Europejskie zmagania odbędą się 19 lipca w Słowacji.

W Lublinie dobrze spisał się też Jurek Podolski. W rzucie dyskiem na odległość 49,35 m zdobył drugie miejsce.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.