Politycy nie zabijajcie polskich mediów

08.07.2024 15:00 3 TS/IAS w Gdańsku

Nielegalne produkty nie trafią w ręce dzieci. Zabezpieczyli kilkaset podrobionych dziecięcych artykułów

źródło: IAS w Gdańsku

Blisko 300 sztuk podrobionych zabawek i akcesoriów nie trafi do dzieci. Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa zabezpieczyła nielegalne przedmioty.

Funkcjonariusze pomorskiej KAS prowadzili kontrole na terenie powiatu puckiego. W jednym z sezonowych punktów handlowych zabezpieczyli zabawki i akcesoria dla dzieci opatrzone znakami towarowymi znanych marek.

Funkcjonariusze zwrócili się z prośbą o wydanie opinii do przedstawicieli prawnych producentów. Eksperci potwierdzili, że ujawniony towar narusza przepisy ustawy Prawo własności przemysłowej. Mundurowi zatrzymali blisko 300 szt. nielegalnych produktów - informuje podkom. Sebastian Pakalski, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Dalsze postępowanie prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni.

KAS ostrzega

Pracownicy Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej podkreślają, że zatrzymywanie podrobionych towarów jest bardzo ważne nie tylko ze względu na zwalczanie nieuczciwej konkurencji, ale przede wszystkim po to, by chronić zdrowie, a nawet życie.

Podrabiane produkty bardzo często zawierają rakotwórcze metale ciężkie czy ftalany używane do zmiękczania plastiku. Te substancje mogą prowadzić do poważnych konsekwencji m. in. astmy czy zaburzeń układu nerwowego - ostrzega KAS.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...