Politycy nie zabijajcie polskich mediów

08.07.2024 13:05 0 PM/Pomorski Urząd Wojewódzki

Szybki punkt paszportowy może uratować wakacje. Otwarto go w Gdańsku

Fot. PUW

Wymarzony wypad wakacyjny czy pilny wyjazd rodzinny i służbowy nie będą musiały być odkładane z powodu braku dokumentów. Na lotnisku w Gdańsku otwarto szybki punkt paszportowy.

Jak informuje Pomorski Urząd Wojewódzki liczby i historie osób, które uzyskały tymczasowy dokument paszportowy pokazują, że został dobrze przyjęty przez pasażerów. 20 kwietnia br. punkt paszportowy MSWiA na warszawskim lotnisku obchodził pierwszą rocznicę działalności.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęło decyzję o otwarciu kolejnych trzech punktów paszportowych na lotniskach w Gdańsku, Krakowie i Katowicach.

Otwarcie szybkiego punktu paszportowego w Porcie Lotniczym Gdańsk to ważny krok w stronę zapewnienia większego komfortu i bezpieczeństwa podróżujących. Dzięki temu, w przypadku nagłych sytuacji, można będzie uzyskać niezbędne dokumenty i udać się na wyczekiwany urlop - podkreśliła Beata Rutkiewicz, wojewoda pomorska podczas konferencji prasowej otwierającej szybki punkt paszportowy w Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

To bardzo duże ułatwienie dla naszych klientów, których liczba rośnie z miesiąca na miesiąc i których rekordowej liczby spodziewany się w tym roku. Podwyższanie standardów obsługi pasażerów to nasz wspólny priorytet – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Punkt otwarty będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. Koszt wyrobienia paszportu tymczasowego to 30 zł. Płatność jest realizowana na miejscu, wyłącznie kartą płatniczą.

Paszport tymczasowy mogą otrzymać pasażerowie, którzy dysponują ważnym biletem lotniczym, mogą ubiegać się o wydanie szybkiego paszportu tymczasowego w punkcie w następujących sytuacjach:

  • zgubienia lub nie zabrania ze sobą paszportu lub dowodu osobistego

  • posiadania paszportu lub dowodu osobistego, który utracił ważność

  • nieodebrania paszportu biometrycznego z urzędu.

Aby wyrobić paszport tymczasowy należy posiadać dokument potwierdzający tożsamość i ważny bilet lotniczy na podróż.

Paszport tymczasowy jest ważny przez okres w nim wskazany, maksymalnie przez 12 miesięcy od daty otrzymania. Dokument jest wydawany w oparciu o bilet lotniczy na okres odbycia podróży.

Fot. PUW

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...