Politycy nie zabijajcie polskich mediów

08.07.2024 10:14 8 PM/KM PSP Gdańsk

Groźne wypadki. Dwa samochody uderzyły w drzewo

Fot. KM PSP Gdańsk

W niedzielę w nocy doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Auta zjechały z drogi i uderzyły w przydrożne drzewo. Są ranni.

Wypadki miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Pierwsze zdarzenie, to wypadek komunikacyjny na ul. Kartuskiej w Gdańsku.

Zgłoszenie otrzymaliśmy tuż po godzinie 1 w nocy. Samochód osobowy, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Działania w pierwszym etapie akcji, skupiły się na uwolnieniu, uwięzionego wewnątrz samochodu kierowcy za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz przekazaniu poszkodowanego przybyłemu na miejsce zdarzenia – informują strażacy z KM PSP w Gdańsku.

O godzinie 4 w nocy doszło do kolejnego zdarzenia.

Samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn, wypadł z jezdni i również uderzył w przydrożne drzewo. W tym wypadku drogowym poszkodowane zostały dwie osoby, które w stanie ciężkim przetransportowano do gdańskich szpitali. Również i tu, niezbędne były działania techniczne za pomocą narzędzi hydraulicznych – podają strażacy z KM PSP w Gdańsku.

Straż pożarna apeluje o zachowanie ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Jak podają mundurowi prawdopodobną przyczyną zdarzenia w pierwszym oraz drugim przypadku, było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...